KORKOVÉ PODLAHY

PLOVOUCÍ PODLAHY A DLAŽDICE

Korková plovoucí podlaha – rychlá a jednoduchá pokládka, jednoduché čištění a údržba, redukuje hluk, antibakteriální, zdravotně nezávadný, dobrý teplotní vjem.
Dlaždice – jednoduchá údržba, redukuje hluk, antibakteriální, dobrý teplotní vjem.

Korkové podlahy Wicanders jsou charakterizovány citlivě vybranými dekory v nejvyšší kvalitě zpracování a opatřenými vysoce odolnými keramickými laky WRT. Jsou vhodné do bytů i kanceláří.

Korkové podlahy se vyrábějí z kůry stromu Dubu korkového. Pás lesa těchto stromů začíná u Atlantiku v Portugalsku jižně od Lisabonu a táhne se dále přes jižní Španělsko, Francii a Itálii převážně v oblastech Středozemního moře a na ostrovech Sardinie a Korsika. V Africe se vyskytuje zvláště v Alžírsku a Maroku. 

Samotný korek se získává se loupáním kůry těchto stromů. Korkové podlahy jsou velmi teplé, pružné, tiché a v kombinaci s kvalitním lakem vysoce odolné.

LEPENÉ KORKOVÉ PODLAHY

Korkové podlahy určené k celoplošnému lepení se vyznačují příjemným a nehlučným nášlapem. 

Vlastním přilepením získávají vysokou kompaktnost a zvyšují kročejový komfort chůze. Jejich výhodou oproti plovoucím systémům je možnost přesného zařezávání např. kolem dveřních rámů, trubek od topení, nábytku a možnost lepení ve velkých plochách bez dodržování dilatačních spár.